brait متولد نوزاد تولد نوزاد نوزاد عجیب

brait: متولد نوزاد تولد نوزاد نوزاد عجیب دختر عجیب الخلقه نوزاد بدون دست

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی در روابط‌مان با پایتخت کشور عزیزمان ایران به اختلافات میان عربستان و کشور عزیزم

وزیر خارجه عمان گفت که روابط مسقط با پایتخت کشور عزیزمان ایران مبتنی بر صداقت و دوستی است و همکاری‌های ما دوجانبه است و بعضی اتفاقات منطقه نمی‌تواند روابط ما با

در روابط‌مان با پایتخت کشور عزیزمان ایران به اختلافات میان عربستان و کشور عزیزم

وزیرخارجه عمان: در روابط مان با پایتخت کشور عزیزمان ایران به اختلافات میان عربستان و کشور عزیزمان ایران توجهی نداریم

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه عمان گفت که روابط مسقط با پایتخت کشور عزیزمان ایران مبتنی بر صداقت و دوستی است و همکاری های ما دوجانبه است و بعضی اتفاقات منطقه نمی تواند روابط ما با کشور عزیزمان ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

یوسف بن علوی ، وزیر خارجه عمان در گفت وگویی با برنامه بلا قیود در شبکه بی بی سی عربی به روابط کشور عزیزمان ایران با عمان پرداخت، مهمترین بخش های پرسش وپاسخ مجری برنامه با بن علوی به شرح زیر است:

در روابط‌مان با پایتخت کشور عزیزمان ایران به اختلافات میان عربستان و کشور عزیزم

-مجری: تعریف تروریسم در ائتلاف اسلامی متفاوت هست، بعضی داعش و گروههای تندرو و رادیکال را می گویند، بعضی نیز از کشور عزیزمان ایران نام می برند ، بعضی هم وهابیت را تروریسم می خوانند، در این میان مفهوم مورد نظر مسقط چیست؟

بن علوی: آنچه بیش از همه معروف و ملموس است گروه ها و نیروهایی هستند که در منطقه به وجود آمده اند و با ثبات و امنیت منطقه دشمنی می کنند. به عنوان نمونه در عراق داعش حضور دارد، در افغانستان القاعده حضور دارد. درواقع این گروهها به بخشی از تحولات منطقه ای تبدیل شده است اند چنین تعریفی وجه یکسان بسیاری از کشورهاست، ولی سیاست های سلطان نشین عمان این است که خود را از درگیری های منطقه دور نگه دارد با این حال آماده ایم تا در راه حلها جهت مشکلات، سهیم باشیم. اعتقاد دارم در حال حاضر مسائلی که منجر به نگرانی در منطقه شده است است در حال آشکار شدن و شفافیت هست، حتی در عنوان یمن نیز ما با برادرانمان در حوزه خلیج فارس راجع به چگونگی اصلاح شرایط این کشور در حال مشورت هستیم تا این کشور به کشوری امن و باثبات تبدیل شود.

به گزارش صدا وسیما مجری در ادامه پرسید منشور شورای همکاری بر این عنوان اشاره دارد که هر کشور عضو حق دارد سیاست های کلی خود را تنظیم کند، ولی مباحثی راجع به عربستان و کشور عزیزمان ایران در منطقه وجود دارد، بعضی کشورها عربستان را به علت بعضی موضع گیری هایش علیه کشور عزیزمان ایران به اتهاماتی چون پناه دادن به تروریسم و حمایت از تروریسم متهم می کنند، اگر چه سلطان نشین عمان این اتهام را مطرح نکرده است ولی در نخستین سفر دوره ای ملک سلمان به کشورهای منطقه که ژانویه 2015 اتفاق افتاده بود شاهد بودیم که او کشور شما را در سفرش جای نداده بود؟

وزیر خارجه عمان گفت که روابط مسقط با پایتخت کشور عزیزمان ایران مبتنی بر صداقت و دوستی است و همکاری‌های ما دوجانبه است و بعضی اتفاقات منطقه نمی‌تواند روابط ما با

-بن علوی: استثناء شدن مسقط از آن سفر علت سیاسی نداشت، استثناء شدن سفر به مسقط ، به عواملی ارتباط داشت که فقط به سلطان نشین عمان مرتبط است و حتی به عربستان هم ارتباطی ندارد. شرایط عمومی ما آن وقت مناسب نبود و دوستان ما در عربستان هم این را می دانستند. پیش از آن سفر، خادم الحرمین با هیئت عمانی در کنفرانس بحرین گفتگو کرده بود . ما در هر زمانی از سفر ملک سلمان استقبال می کنیم ، این خاندان را ما از خود می دانیم.

-مجری: کشور عزیزمان ایران نگاه خاصی به سلطان نشین عمان دارد، مسقط در مذاکرات غیر علنی کشور عزیزمان ایران با 1+5 نقش میانجی را ایفا کرده بود، آیا این خبر درست است؟

-بن علوی: مراحلی از مذاکرات کشور عزیزمان ایران و 1+5 علنی و مراحلی هم غیر علنی بود.

– مجری: آیا میانجیگری سری؟

در روابط‌مان با پایتخت کشور عزیزمان ایران به اختلافات میان عربستان و کشور عزیزم

– بن علوی: نگفتم سری بلکه گفتم غیر علنی، لیکن دو طرف سالها با هم دیدار نداشتند، میانشان پرسشها پیچیده و اختلافات عمیقی بود. اختلافاتی که می گویم در حد اختلافات خفیف میان یک فرد با همسایه اش نبود که بتوان با یک نشست آن را حل کرد.

– آیا این حرکت شما با سیاست پرهیز مسقط از ورود به بعضی اختلافات در تضاد نیست؟

– بن علوی: سیاست ما در پرهیز از ورود به بعضی مشکلات، زمانی است که ورود به این حیطه اقدامی منفی تلقی شود، بی طرفی منفی در سیاست ما جایی ندارد، ولی سلطان نشین عمان نیز در این عنوان منافع اساسی داشت.

وزیر خارجه عمان گفت که روابط مسقط با پایتخت کشور عزیزمان ایران مبتنی بر صداقت و دوستی است و همکاری‌های ما دوجانبه است و بعضی اتفاقات منطقه نمی‌تواند روابط ما با

– مجری: منافع شما چه بود؟

– بن علوی: ما بخشی از این منطقه هستیم و خواستار امنیت و ثبات منطقه ایم، نمی خواهیم منطقه بیش از این با بحران و جنگ روبرو شود.

در روابط‌مان با پایتخت کشور عزیزمان ایران به اختلافات میان عربستان و کشور عزیزم

– مجری: بعضی از کشورهای شورای همکاری اگر چه در آغاز، از توافق هسته ای میان کشور عزیزمان ایران و غرب استقبال کرده بودند ولی بعدا مدعی شدند آمریکا کشورهای حوزه خلیج فارس را رها کرده هست، و چه بسا توافقی که با کشور عزیزمان ایران شد در میان مدت و بلند مدت به زیان آمریکا تمام شود؟

– بن علوی: آنچه که ما می دانیم، بیانات شما را تایید نمی کند، ما می دانیم روابط دوجانبه و جمعی منطقه با آمریکا بسیار نیرومند است و حتی ممکن است بتوان مدعی شد این روابط از روابط آمریکا با ناتو هم نیرومند تر هست. کافی است به این توصیه اشاره کنم که مدت زمانی آمریکا معالجه چهل هزار بیمار موجود در کشورهای منطقه را بر عهده گرفته بود. این اقدام با نشانه کمک به کشورهای شورای همکاری انجام شده است بود.

– مجری: بعضی از نزدیکان به نهادهای تصمیم گیر که از روزنامه نگاران مطرح منطقه هستند الحاق مسقط به ائتلاف اسلامی را به روابط مثبت مسقط با پایتخت کشور عزیزمان ایران پیوند داده اند؟

– بن علوی: این افراد به ادعای خودشان، به نهادهای تصمیم گیر نزدیکند، این سخنان بافته ذهن آنان است و درست نیست، الحاق ما به این ائتلاف به روابط ما با بعضی کشورها ارتباطی ندارد، روابط ما با کشور عزیزمان ایران تا هم اکنون که با شما صحبت می کنم، نیرومند ترین روابط هست، ما از وقت شکل گیری انقلاب اسلامی در کشور عزیزمان ایران تا به الان با این کشور اتفاق نظر داریم، روابط ما بر اساس محبت، دوستی و همکاری دوجانبه است و هم وقت در بعضی پرسشها اختلاف نظر هم داریم. ما توجهی به بعضی اختلافات میان عربستان و کشور عزیزمان ایران نداریم، معتقدیم نه اختلافات عربستان با کشور عزیزمان ایران دائمی است و نه اختلافات کشور عزیزمان ایران با عربستان همیشگی هست، اختلافات عقیده میان این دو کشور بارها آشکار و بعد از مدتی حل شد. در حال حاضر هم آنچه را که شاهدیم، نتیجه شرایطی است که منطقه شاهد بود. طبیعی است که کشوری با کشور دیگر در روند تعامل با اتفاقات و تحولات منطقه ای اختلاف نظر داشته باشد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | همکاری | عربستان | اختلافات | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs