brait متولد نوزاد تولد نوزاد نوزاد عجیب

brait: متولد نوزاد تولد نوزاد نوزاد عجیب دختر عجیب الخلقه نوزاد بدون دست

گت بلاگز اخبار اجتماعی آیا گرما آلودگی هوا را شدت یافتن می‌کند؟

از اول تیر ماه امسال تاکنون تعداد روزهای ناسالم جهت گروه‌های حساس به چهار روز رسیده هست. چنین وضعیتی موجب طرح این پرسش شده است که آیا آلودگی در کنار گرمای هوا خ

آیا گرما آلودگی هوا را شدت یافتن می‌کند؟

آیا گرما آلودگی هوا را شدت یافتن می کند؟

عبارات مهم : ایران

از اول تیر ماه امسال تاکنون تعداد روزهای ناسالم جهت گروه های حساس به چهار روز رسیده هست. چنین وضعیتی موجب طرح این پرسش شده است که آیا آلودگی در کنار گرمای هوا خطرناک تر است یا خیر؟ پرسشی که کارشناسان و مسئولان پاسخ های متناقضی به آن داده اند.

به گزارش ایسنا، محمد رستگاری – معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با ایسنا در این باره اعتقاد است که آلاینده ای مانند ازن و ذرات معلق ناشی از گرد و غبار منشا مهم آلودگی در فصل گرم سال هستند که خطرناک بودن یا نبودن آن ها جهت سلامت انسان در مقایسه با آلاینده های زمستانی به غلظت آلاینده بستگی دارد این در حالیست که دکتر رامین عزتی – عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی – بر این باور است که آلاینده های تابستانی مانند آلاینده های هیدروکربنی جهت سلامت انسان به مراتب خطرناکتر از آلاینده های فصل زمستان هستند.

آیا گرما آلودگی هوا را شدت یافتن می‌کند؟

رستگاری با بیان اینکه در تابستان منشا مهم آلودگی هوا ذرات معلق ناشی از گرد و غبار خاک بیابان های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، اظهار می کند: منشا دیگر آلودگی در این فصل آلاینده های گازی هست. گاهی اوقات به علت تابش شدید نور خورشید بعضی از آلاینده های اولیه تبدیل به آلاینده ثانویه می شوند که مهمترین آلاینده ثانویه، ازن است.

این درحالیست که عزتی ضمن اشاره به ارتباط آلودگی هوا با گرما اعتقاد است: توده هوای گرمی که در حال حاضر وارد کشور ما شده است از سمت آفریقای شمالی است که در آن مقدار زیادی آلاینده وجود دارد. این هوای آلوده با مواد آلاینده صنعتی موجود در شهر تلفیق و باعث می شود که آلودگی مدت وقت بیشتری در سطح شهر بماند و گرما را در خود نگه دارد.

از اول تیر ماه امسال تاکنون تعداد روزهای ناسالم جهت گروه‌های حساس به چهار روز رسیده هست. چنین وضعیتی موجب طرح این پرسش شده است که آیا آلودگی در کنار گرمای هوا خ

به گفته او در فصل تابستان با آلاینده های هیدروکربنی مانند آلاینده های نفتی و سوخت های فسیلی مانند بنزین، گازوییل و سوخت های ماشین مواجه هستیم که چسبندگی بیشتری دارند و مدت وقت طولانی تری در اتمسفر باقی می مانند.

رستگاری نیز راجع به نقش صنایع و معادن در آلودگی هوا در فصل تابستان اظهار می کند: معادن برافزایش ذرات معلق اثرگذار هستند و صنایع نیز با تولید گازهای آلاینده اولیه بیش از حد مجاز می توانند به تولید آلاینده های ثانویه مانند ازن کمک کنند.

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در عین حال تاکید می کند که از ابتدای سال تاکنون کیفیت هوای پایتخت شرایط قابل قبولی داشته است.

آیا گرما آلودگی هوا را شدت یافتن می‌کند؟

به گفته عزتی در هوای گرم، آلودگی ها قدرت فرار ندارد و دوام بیشتری در هوا دارند. صنایع در فصل تابستان بر آلودگی هوا موثر هستند ولی نیروگاه ها به علت مصرف کمتر گاز و برق در فصل تابستان سهم کمتری در آلودگی هوا دارند.

وی اعتقاد است که در فصل زمستان هر منزل یک منبع آلایندگی هست. در این فصل سوخت هایی مانند گازوئیل و گازاز کارخانه ها و منازل ساطع می شود که منبع آلایندگی هستند ولی آلاینده های تابستانی جهت سلامت انسان به مراتب خطرناک تر از آلاینده های زمستانی هستند چراکه آلاینده های دارای بنیاد ازت و گوگرد – که از اتومبیل ها خارج می شود- در فصل تابستان در قسمت های پایینی اتمسفر نگهداری می شود و بر سلامت انسان تاثیر می گذارد.

از اول تیر ماه امسال تاکنون تعداد روزهای ناسالم جهت گروه‌های حساس به چهار روز رسیده هست. چنین وضعیتی موجب طرح این پرسش شده است که آیا آلودگی در کنار گرمای هوا خ

رستگاری نیز پاسخ به این پرسش ایسنا مینی بر اینکه آیا آلاینده های تابستانی خطرناک تر از آلاینده های زمستانی هستند یا خیر، توضیح می دهد: میزان تاثیر آلاینده ای مانند ازن بر سلامت انسان به میزان غلظت آن بستگی دارد. همانطور که می گوییم هوا از نظر ذرات معلق جهت گروهای حساس ناسالم است می توانیم بگوییم که هوا از نظر آلاینده ازن ناسالم است.

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطر نشان می کند: آلاینده های تابستانی و زمستانی با یکدیگر فرقی ندارند. اگر غلظت آلاینده ای بیش از حد مجاز باشد جهت سلامتی انسان ضرر دارد.

آیا گرما آلودگی هوا را شدت یافتن می‌کند؟

با توجه به اختلاف نظر کارشناسان و مسئولان راجع به میزان خطر آلودگی هوا در فصل تابستان نسبت به فصل های سرد جهت سلامت شهروندان ، به نظر می رسد که مدیران باید در کنار اجرای سیاست های کم کردن آلودگی هوا نسبت به بررسی تاثیر آلاینده ها بر سلامت انسان ها در فصول متفاوت اقدام کنند.

واژه های کلیدی: ایران | سلامت | آلودگی | سلامتی | آلاینده | تابستان | تابستانی | آلودگی هوا | هوای پایتخت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs